Foto's en informatie voor een weekendje in het centrum van Brussel.
Brussel heeft een prachtige binnenstad met veel leuke cafés en restaurants. Op de foto zie je het uitzicht vanuit een café op de Grote Markt. Foto's van de Grote Markt in Brussel
De Grote Markt van Brussel is één van de mooiste marktpleinen van Europa.
Rond de Grote Markt, inb het Frans La Grand Place, zijn veel cafés met een terras. Door de week is er iedere ochtend is er een bloemenmarkt op het plein.
Rond de Grote Markt zijn veel chocolade- en bonbonwinkels gevestigd. Toeristen zijn gek op Belgische chocolade. De aardbeien op een stokje die je op de foto ziet worden in chocolade gedipt.
Toeristen zijn dol op chocolade en op Manneken Pis. Rond de Grote Markt en bij Manneken Pis kun je dan ook Manneken Pis chocolade kopen.
In de Grétrystraat zijn veel Italiaanse restaurants. Als je Grieks wilt eten kun je naar de Kaasmarkt (La rue du Marché aux Fromages). Hier zijn veel Griekse restaurants.
In de Beenhouwersstraat, in het Frans Rue des Bouchers, en in de Korte Beenhouwersstraat zijn veel visrestaurants met terras.Foto's van de Beenhouwersstraat
Op de hoek van de Stoofstraat en de Eikstraat staat Manneken Pis al sinds de 17de eeuw te plassen. Regelmatig wordt hij aangekleed door een gilde.
De 19de-eeuwse St-Huertusgalerijen bestaat uit drie winkelgalerijen: Galerie de la Reine en de Galerie de Roi en er is een kleinere Galerie des Princes. In Galerie de la Reine is de winkel van de uitvinder van de praline, Jean Neuhaus II.
De winkelstraat Rue Grétry ligt vlakbij de schouwburg, het uitgaansgebied rond de beurs en bij de Grote Markt (La Grand Place). Foto's van de winkelstraten in Brussel