Informatie en foto's over de attracties van Montmartre in Parijs. Leuke bezienswaardigheden zijn de Moulin Rouge aan de Boulevard de Clichy, de kathedraal Sacré-Coeur en natuurlijk de schildersmarkt op de Place du Tertre.
Montmartre was ooit een dorp op een heuvel bij Parijs maar tegenwoordig is het een wijk in het 18e arrondissement van Parijs. Aan de voet van de heuvel ligt de Boulevard de Clichy met zijn seksclubs, cafés en nachtclubs.
De witte kathedraal Sacré-Coeur ligt op de heuvel van Montmartre. Je kunt naar boven lopen maar je kunt ook met het kabeltreintje naar boven. Tips: Leuke attracties in Montmartre.
Op de trappen van de Sacré-Coeur staan vaak straatartiesten en straathandelaren. Als je nog een selfiestick nodig hebt dan kun je die hier kopen. De toegang tot de kathedraal is overigens gratis.
Voor de Sacré-Coeur heb je een prachtig uitzicht over Parijs. Rond zonsondergang is het er dan ook erg druk. Zelfs in de nacht zitten op deze romantische plek nog toeristen
Je kunt via verschillende routes de trappen naar de Sacré-Coeur beklimmen. De mooiste route om de heuvel Montmartre te beklimmen is wat ons betreft via de trappen langs de zijkant.
Op de top van de heuvel, naast de kathedraal de Sacré-Coeur, is de halte voor het toeristentreintje dat door Montmartre rijdt.
In de kleine straatjes rond de Sacré-Coeur lijkt de tijd te hebben stilgestaan. Er zijn echter wel veel toeristen.
Naast de Sacré-Coeur loop je via een drukke straat naar de schildersmarkt Place du Tertre. In dit straatje zijn veel souvenirwinkels en cafés. De eerste schilders, misschien met alpinopetje, zullen hier al hun diensten aanbieden.
Dit is het vroegere dorpsplein van Montmartre, Place du Tertre. Langs de markt zijn restaurants, cafés en een enkel hotel. Langs de rand zijn de schilders en in het midden van het plein hebben de restaurants en cafés hun terrasjes.
De Place du Tertre is het oude dorpsplein van Montmartre. Hier zijn schilders bezig en als je wilt kun je een silhouet laten knippen.Tips: Foto's van Place du Tertre.
De Place du Tertre is misschien wel heel toeristisch maar zelfs in het seizoen toch wel erg leuk. Tips: Place du Tertre in Montmartre.
Met kunst heeft de Place du Tertre misschien weinig meer van doen maar er is wel veel te zien. Als je in Parijs bent moet je de markt zeker een keer bezoeken. De toegang is gratis.
In de smalle straatjes van Montmartre, net achter Place du Tertre zie je het oude dorp dat Montmartre ooit was. Dit straatje is gemakkelijk te vinden. Volg de toeristen.
Aan de voet van de heuvel Montmartre loopt deze straat richting het metrostation Pigalle. Pas op voor de balletje balletje zwendelaars in de straat.
In Montmartre zijn veel gezellige cafés, restaurants, kleine hotels en natuurlijk de nachtclubs. Tips: Een weekend naar Parijs..
Dit is metrostation Pigalle aan de Boulevard de Clichy. Vanaf dit metrostation loop je de heuvel op naar Montmartre en de Sacré-Coeur.
De Boulevard de Clichy is één van de bekendste uitgaanscentra van Parijs met seksclubs, cafés en natuurlijk het beroemde cabaret Moulin Rouge.Tips: Uitgaan in Parijs..
Het Metrostation Blanche ligt tegenover de Moulin Rouche onder Boulevard de Clichy. Je bereikt dit metrostation via metrolijn 2.
Het cabaret de Moulin Rouge ligt aan de Boulevard de Clichy. Hier is de CanCan uitgevonden. Als je in de buurt wilt overnachten kun je naar het boutique hotel Hotel Le Chat Noir. In dit hotel was eind 19de eeuw het beroemde cabaret Le Chat Noir gevestigd.
Dit is de ingang van het Cabaret de Moulin Rouge. Hier is de CanCan uitgevonden. Veel toeristen in Parijs willen naar de Moulin Rouge dus koop je kaartjes online. Tips: De cabaret shows van Parijs..