Foto's van de bezienswaardigheden van Southwark in het centrum van Londen aan de Theems.
De wijk Southwark is één van de oudste delen van Londen. Hier aan de Theems is daarvan nog veel te zien. Southwark zie je dan ook vaak als achtergrond voor films die in Londen afspelen. Tips: De attracties van Southwark.
Tussen de Tower Bridge en London Bridge ligt More Londen. Hier heb je een prachtig uitzicht op de Tower, de Tower Bridge en de nieuwe Shard Tower. Het hotel links is het Hilton Tower Bridge Hotel. Tips: Foto's van tussen Tower Bridge en London Bridge.
In de tuin van de duizend jaar oude Southwark Cathedral is het in de zomer rond lunchtijd druk met klanten van de naast gelegen Borough Market die hier hun hapjes komen opeten. Tips: De attracties van Southwark.
Onder de spoorbrug bij London Bridge ligt de kleurrijke Borough Market. Hier kun je lekker eten, proeven of gewoon rondwandelen. Tips: Foto's van Borough Market..
Een paar minuten lopen van de Borough Market ligt de Theems. Hier zie je een replica van het 16de-eeuwse oorlogsschip The Golden Hinde. In dit deel van Southwark lag in de 12de eeuw Winchester Palace. Er zijn nog ruïnes van zien. Tips: De attracties van Southwark.
De beruchte gevangenis The Clink van de bisschop van Winschester lag naast zijn paleis. De gevangenis The Clink was de inspiratie voor dit kleine griezelmuseum op dezelfde plek. Tips: De horrorattracties van Londen..
Op het pad langs de rivier heb je een prachtig uitzicht op The City. Tips: Het wandelpad langs de Theems..
Dit is de historische pub The Anchor. Tijdens de grote brand van London lag hier al een pub. The Anchor is een leuke pub voor een bord Fish & Chips of een glas ale. Het eeuwenoude café bestaat uit kleine gangetjes en kamertjes. Tips: De historische pub The Anchor.
Naast de pub The Anchor ligt een replica van het theater van Shakespeare, The Globe. Iedere avond wordt er in het theater een stuk van Shakespeare gespeeld. Er zijn door rondleidingen door het gebouw. Tips: Naar het Globe Theatre van Shakespeare.
Tegenover het museum Tate Modern kun je via de Millennium Bridge de Theems oversteken naar de City. Aan de overkant sta je bijna voor de St Paul's Cathedral. Tips: De City of London ligt op de andere oever.