Weekendplanner Kaartjes

Een weekend naar de Opaalkust, Noord-Frankrijk.

Een mooie bestemming voor een weekend weg of korte vakantie is de kust van Noord-Frankrijk. De Opaalkust loopt van Duinkerke in het noorden via Calais, Wissant, Ambleteuse en Boulogne-sur-Mer naar Berck.

Ten noorden van Calais zijn in het vlakke landschap vooral lage duinen en stranden. Ten zuiden van Calais en Wissant liggen bij de stranden hoge klippen. Als u verder rijdt komt u in de mondaine badplaats Le Touquet-Paris-Plage.

Leuke plaatsen aan de Opaalkust.

Opaalkust

Een weekend naar Duinkerke.

Duinkerke is in de tweede wereldoorlog grotendeels verwoest dus verwacht geen mooie historische binnenstad. Bij Duinkerke liggen brede stranden en lage duinen met veel fietspaden. Als u bij laag water over het strand wandelt komt u scheepswrakken uit WOII tegen.
Tip: In de badplaats De Panne is het pretpark Plopsa.

  1. Vanuit Duinkerke rijden snelle TGV treinen naar Lille en Parijs.
  2. Er vaart 12 keer per dag een veerboot van DFDS Seaways naar Dover.

De hotels in Duinkerke.

Zoek een overnachting aan de Opaalkust.

Overnachten

De attracties rond Calais.

Calais is bekend bij toeristen om de veerboten naar Dover en treinen door de Kanaaltunnel naar Folkestone. Minder bekend is dat Calais een mooi strand heeft en dichtbij de hoge klippen van Cap Blanc-Nez ligt.

Als u van strandwandelingen, fietsen, zeevissen en hoge klippen houdt moet u hier zijn.
Tip: U kunt in de ochtend een veerboot naar Dover nemen en in de avond terugvaren. De overtocht duurt maar anderhalf uur en er vertrekt ieder uur een veerboot naar Engeland.

De witte krijtrotsen van Cap Blanc-Nez.

Bij het dorp Escalles liggen de witte klippen van Cap Blanc-Nez en een strand waar u kunt zonnebaden en zwemmen. Tip: U kunt op het strand tijdens een strandwandeling fossielen vinden. Vanuit Escalles kunt u over het strand naar de badplaats Wissant (5 km) en naar de grijze kaap, de Cap Gris-Nes (10 km) lopen.

Rondom Escalles ligt een glooiend landschap met wandelpaden en fietspaden. In het gebied zijn veel bunkers en bomkraters uit de Tweede Wereldoorlog.

Fossielen zoeken bij Cap Blanc Nez.

Cap Blanc-Nez

Op de achtergrond ziet u Cap Gris-Nez

Wissant en de grijze rotsen van Cap Gris-Nez.

Ongeveer 5 km van Cap Blanc-Nez ligt de badplaats Wissant. De kaap met de grijze klippen, Cap Griz-Nez ligt ongeveer 5 km verder.
De twee klippen, het brede en lange zandstrand en de boulevard maken Wissant een populaire bestemming voor wandelaars, surfers en kitesurfers. Op Cap Gris-Nez kunt u bij helder weer de witte klippen van Engeland zien. Op de kaap liggen ook bunkers uit WOII van de Atlantikwall.

Achter Wissant liggen lage kliffen en duinen en u kunt gaan wandelen in het moerassige natuurgebied Percée de Warcove.

De hotels en vakantiehuizen in Wissant.

Leuke plaatsen aan de Opaalkust.

Opaalkust

ticketsKaartjes voor zeeaquarium Nausicaa.

Een weekend in de stad Boulogne-sur-Mer.

Boulogne-sur-Mer is een mooie stad met een historisch middeleeuws centrum, een mooi strand, een grote vissershaven, visrestaurants, een kasteel en het grote Noordzeeaquarium, Nausicaa.

De stad heeft een Bovenstad met middeleeuwse stadsmuren. Er zijn vier stadspoorten waar u de Bovenstad in kunt. De middeleeuwse straatjes in de Bovenstad moet u zeker gezien hebben. Het kasteel van Boulogne staat tegen de stadsmuren aan, vlakbij de stadspoort Porte Neuve. Tegenwoordig is het kasteel een museum.

Buiten de muren van de Bovenstad ligt de historische binnenstad van Boulogne-sur-Mer. Hier zijn veel historische bezienswaardigheden en leuke winkelstraten.

De hotels en vakantiehuizen in Boulogne.

GetYourGuide

De badplaats Ambleteuse.

Ambleteuse was in de 19de eeuw al een badplaats voor de rijken. Er werden toen prachtige villa's en grote hotels gebouwd. Veel daarvan zijn er nog steeds.

Een bekende bezienswaardigheid is Fort Mahon, een fort uit de 17de eeuw dat bij het strand in zee staat.

Er lopen wandelpaden door de monding van de rivier de Slack en langs de kust naar de andere badplaatsen. De Kaap Cap Gris Nez is ongeveer 25 km wandelen..

De hotels en vakantiehuizen in Ambleteuse.

Een poort in de stadsmuur van Boulogne-sur-Mer.

Boulogne-sur-Mer

Bron: dife88 via Pixabay

De badplaats Le Touquet-Paris-Plage.

Het stadje Le Touquet-Paris-Plage is een levendige badplaats met een breed strand en veel restaurants, winkels, clubs, bars en casino's. In de badplaats zijn wellnesscentra en spa’s. Veel hotels bieden ook wellness faciliteiten aan.

Aan de boulevard ligt een groot waterpark, Aqualud. In de winter zijn er de kolkende zwembaden, glijbanen en de jacuzzi’s en spa binnen, in de zomer zijn er ook attracties buiten.

De hotels en vakantiehuizen in Le Touquet-Paris-Plage.