Weekendplanner Kaartjes

De restaurants, de winkels en het hotel aan Platzl.

In de straat Platzl zijn specialiteitenwinkels, een bijzonder hotel en het beroemde Hofbräuhaus met zijn Biergarten ligt hier.

Als u in een hotel in de buurt van Platzl overnacht kunt u in een paar minuten naar de Marienplatz en de Viktualienmarkt lopen.

Het plein Platzl in München.

metro

Platzl in München.

Platzl is een straat in de Altstadt van München, vlakbij Marienplatz, de Maximilianstrasse en de Viktualienmarkt. Platzl lijkt op een sfeervol plein maar is eigenlijk een verbreding van de straat.

In Platzl liggen het beroemde Hofbräuhaus, de culinaire winkels en Stuben van de Duitse televisiekok Alfons Shuhbeck, het culinaire restaurant Schuhbecks Südtiroler Stuben en natuurlijk het Platzl Hotel.

Het hotel op Platzl.

Het Hofbräuhaus am Platzl.

Het Hofbräuhaus am Platzl

Het Hofbräuhaus.

Het Hofbräuhaus am Platzl.

Het Hofbräuhaus am Platzl is het beroemde bierpaleis van München. De grote zaal op de begane grond is de Bierhal. Aan de houten tafels is plaats voor duizend gasten.

De binnenplaats doet in de zomer dienst als Biergarten. Bij de tafels op het terras op de bovenverdieping heeft u een mooi uitzicht op de Biergarten.

In het Hofbräuhaus is wereldberoemd komen veel buitenlandse toeristen. Het is een leuke plek om Japanse toeristen weifelend in een sponzige Knödel te zien prikken.

In het Hofbräuhaus geniet u van de Beierse keuken. U eet dus veel vlees, met vlees, wat jus en nog meer vlees. En dat kunt U allemaal wegspoelen met bier.

Biergarten en Bierkeller in München.

Platzls

Platzl ligt in de binnenstad van München.

attracties

Op een terras in Platzl

Het Platzl Hotel.

Het viersterrenhotel Platzl Hotel ligt vlakbij het Hofbräuhaus. Het is een viersterrenhotel met uitstekende beoordelingen. Het hotel ligt in de binnenstad van München dus u loopt in een paar minuten naar Marienplatz en de Virtualienmarkt.

Het hotel beschikt over een sauna en een fitness centrum, een 16de-eeuws restaurant met een Beiers menu en bij het eigen café, Wirtshaus Ayingers, ligt een Biergarten waar het hotel een eigen bier schenkt.

Overnachten in het Platzl Hotel in München.

De restaurants van Platzl.

Platzl

Restaurant Pfistermühle.

Restaurant Pfistermühle is gevestigd in een mooi gerestaureerd pand uit 1573 in een zijstraat van Platzl.

In het restaurant serveert men gerechten uit de Beierse Keuken. Het restaurant is op zondag gesloten.

De restaurants van München.

brasserie

Ook als het regent is het op Platzl goed toeven. Op de achtergrond het Hofbräuhaus.

De gastronomie van Alfons Schuhbeck op Platzl.

De in Duitsland beroemde televisiekok en kookboekenauteur Alfons Schuhbeck begon in 1990 een aantal winkels en horecagelegenheden op Platzl.

  • Het restaurant Alfons Schuhbeck’s Südtiroler Stuben am Platzl (één Michelin ster).
  • Kruidenwinkel Schuhbecks Gewürze.
  • Schuhbecks Eissalon.
  • De chocoladewinkel Schuhbecks Schokoladenladen.
  • De Schuhbecks Orlando-Bar in de Pfisterstrasse (een zijstraat van Platzl).