De stad Thale ligt bij de ingang van het Bodetal, een diepe kloof in het Harzgebergte. Bij de uitgang van de kloof het Bodetal staat de bekende granieten rots de Rosstrappe. Het is een plek van mythes.
Vandaar dat er overal in Thale en omstreken verwijzingen naar heksen te zien zijn. Op de oever van de rivier is een wellnesscentrum, de Bodetaltherme.
In en rond Thale kunt u overnachten in hotels, vakantiehuizen en op campings. In de winter zijn de hotels ook populair bij wintersporters.
Een mooi hotel in Thale is het kasteelhotel Schlosshotel Stecklenberg. Het driesterrenhotel ligt in een prachtige omgeving. Sommige hotelkamers hebben een balkon. In de mooie tuinen is ook een zwembad. In het hotel is ook een spa met een sauna.
Het viersterrenhotel Mythenresort Heimdall ligt in het centrum van Thale, vlakbij het treinstation. Het hotel heeft schone ruime kamers.
De Hexentanzplatz is een plateau hoog boven de stad. Boven is een dierenpark en er zijn uitkijkpunten, eethuisjes en een rodelbaan. U kunt er ook wandelen.
Op het plateau staat ook een hotel, Berghotel Hexentanzplatz Hotel. In de avond, als alle dagjesmensen weg zijn, is het boven een stuk rustiger. Het hotel heeft schone kamers, een restaurant met een terras. Vanuit de kamers heeft u een mooi uitzicht over de vallei.
Vanuit de kabelbaan Hexentanzplatz heeft u een prachtig uitzicht over de omgeving. De groene cabines hebben een bodem van glas. U kunt dus ook kiezen voor een cabine met een normale bodem.
De tocht duurt overigens maar een paar minuten en u kunt ook met de auto boven komen. Er is een parkeerplaats.
Het dorpje Treseburg is een mooi plaatsje bij het snelstromende riviertje de Bode. De attracties van Treseburg zijn de kasteelruïne, vliegvissen, mountainbiken en de wandeling door de kloof naar Thale. Vanuit Treseburg lopen goed bewegwijzerde wandelpaden en er zijn op de bergen rond het dorp heel veel mooie uitkijkpunten.
In het dorpje aan de rivier zijn restaurants, cafés en enkele pensions en een hotel waar u kunt overnachten. Hotel & Ferienhotel Forelle is een goed drie sterrenhotel in het centrum van Treseburg.
Het dorp is met de auto vanuit Thale bereikbaar. Parkeren: Parkplatz an der Bode.
De hoge rots Rosstrappe kan vanuit Thale bereikt worden met een stoeltjeslift, met de auto en lopend. Op de rots is een hotel met uitkijkpunt, het Akzent Berghotel Rosstrappe.
U kunt als u boven bent met een mountainbike de 2-kilometer lange route naar het Bodetal afdalen.
De mooie UNESCO werelderfgoed stad Quedlinburg ligt niet ver van Thale. Er rijdt ieder uur een regionale trein van Thale naar de mooie historische stad Quedlinburg.
De attracties van Quedlinburg (10 km).