Rondom Gorinchem liggen een aantal bezienswaardigheden aan de rivieren de Linge en de Boven Merwede.
Tip: Als u in Gorinchem overnacht kunt u een dagkaart kopen voor de veerboten. Als u in de stad een fiets huurt kunt u die gratis meenemen op de boten en de trein.
U kunt natuurlijk uw eigen fiets meenemen als u met het openbaar vervoer naar Gorinchem gaat. U kunt echter ook een fiets huren bij het kantoor Riveer boven de Lingesluis kunt u naast kajaks ook fietsen huren. Het kantoor is tussen 1 mei en 30 september zeven dagen per week open. Buiten deze periode moet u even bellen. Tel. 0183 65 93 14.
Bij het NS station van Gorinchem kunt u een OV-fiets huren. Bij het VVV-kantoor op de Grote Markt kunt u een E-bike huren.
Buiten de Waterpoort bij de sluizen in de passantenhaven is de opstapplaats van de veerboten. Hier kunt u met uw fiets de rivier oversteken naar o.a. de vestingstad Woudrichem, Slot Loevestein, Fort Vuren en naar Werkendam, niet ver van de Biesbosch.
Tip: Maak een boottocht met de veerboot. Er zijn geen losse kaartjes zijn de goedkoopste dagkaart kost maar een paar euro. Alle kaartjes zijn dus retourtjes.
Gorinchem heeft een station aan de Merwede Linge Lijn tussen Dordrecht en Geldermalsen. De trein stopt ook in Leerdam en Beesd.
U mag op deze trein uw fiets gratis meenemen.
Vanuit Dordrecht kunt u met de snelle veerboot doorvaren naar het centrum van Rotterdam.
Gorinchem was in de 19de eeuw een vesting in de Nieuwe Hollandse Waterlinie. Er zijn nog steeds forten rond Gorinchem te zien. Ga bijvoorbeeld eens naar Fort Altena. U kunt bij het fort fietsen en kano's huren voor een fietstocht of boottocht door het Land van Altena.
In Fort Bakkerskil en Fort Vuren kunt u ook overnachten.