Fifth Avenue is één van de toeristische trekpleisters van New York City. In deze dure winkelstraat vindt u de zogenaamde "flagship stores", de mooiste vestigingen, van vooral dure merken.
De meest luxe winkels zijn in Midtown tussen 60th Street (vanaf Central Park) en 34th Street.
De winkels op Fifth Avenue zijn zeven dagen per week open en door de week kunt u er tot 20.00 uur shoppen.
In juli gaat in New York de zomercollectie in de uitverkoop en in januari de wintercollectie. De zomervakantie is dus een goede periode om te gaan winkelen op Fifth Avenue.
De luxe hotels bij Fifth Avenue zijn in de zomermaanden vaak ook goedkoper omdat men dan voor zaken minder reist.
De hotels rond Fifth Avenue in Midtown, Manhattan, zijn niet goedkoop maar wel heel luxueus. De meest luxe, en daarmee ook de duurste hotels op Fifth Avenue liggen bij Central Park.
Het befaamde vijfsterren Plaza Hotel uit 1907 is het meest bekende hotel bij Fifth Avenue. Het luxueuze hotel staat tegenover Central Park. Een kamer kost hier normaliter meer dan $ 1000,- per nacht maar dan kunt u wel gebruik maken van de diensten van een butler.
In het Plaza Hotel hebben vele staatshoofden en andere beroemdheden overnacht. Samen met het Waldorf-Astoria Hotel is het Plaza Hotel het enige hotel in New York met de status van National Historic Landmark.
Iets minder luxueus dan het Plaza Hotel en dus iets goedkoper zijn de nabijgelegen vijfsterrenhotels The Sherry Netherland en The Pierre.
Beide hotels liggen tegenover Central Park, vlakbij de "flag stores" van Fifth Avenue in Midtown, Manhattan.
Het viersterrenhotel Elysee Hotel is gevestigd in een prachtig gebouw uit de twintiger jaren.
Op de eerste verdieping is een mooi ingerichte lounge waar u ook gasten kunt ontvangen. Hier kunt u in de namiddag gratis wijn en hapjes krijgen.
U loopt vanuit dit hotel in vijf minuten naar 5th Avenue en binnen 10 minuten bent u in Central Park. Het is een heel goed hotel op een ideale plek in Manhattan.
Het hotel beviel ons zo goed dat we er drie weken bleven.
Bergdorf & Goodman is een chic warenhuis vlakbij Central Park ter hoogte van 58th Street.
Openingstijden: maandag tot vrijdag 10.00 uur tot 20.00 uur, zaterdag 10.00 uur tot 19.00 uur en zondag van 12.00 uur tot 18.00 uur.
De Flagship Store van Apple op Fifth Avenue is 24 uur per dag, 365 dagen per week geopend. En toch staan er regelmatig lange rijen wachtenden. De winkel ligt op 767 Fifth Avenue tussen 58th Street en 59th Street vlakbij Central Park.
De Trump Tower op de hoek van 56th Street is tot de eerste zes verdiepingen voor iedereen vrij toegankelijk. Het is een atrium met winkels en horeca. Hier boven liggen de verdiepingen met kantoren en appartementen.
Laat u niet misleiden door het aantal verdiepingen dat aangegeven wordt in de lift en op de borden. Om hoger te lijken worden er steeds tien verdiepingen opgeteld bij het werkelijke getal. De dertigste verdieping is dus eigenlijk de twintigste.
Als u in Midtown Manhattan vanaf Central Park over de Fifth Avenue loopt zult u o.a. de volgende beroemde Flag Stores en warenhuizen passeren.