Weekendplanner Kaartjes

Naar Brugge, reist u met de auto, trein of bus?.

De gemiddelde reistijd naar Brugge per vervoermiddel vanuit de Randstad.

  • Met de auto rijdt u vanuit Amsterdam in drie uur naar Brugge.
  • Met de trein reist u in ongeveer drie tot drie en half uur van Amsterdam naar Brugge.
  • Met de bus reist u vanuit Amsterdam Sloterdijk in vijf tot zeven uur naar Brugge.

Met de auto naar Brugge.

Met de auto rijdt u vanuit Amsterdam in iets meer dan drie uur naar Brugge. Als u langs Antwerpen rijdt kunt u de ringweg door de toltunnel langs de haven nemen maar als u op de ringweg de E19 blijft volgen scheelt dat maar 20 km en u rijdt volledig via een autosnelweg naar Brugge. Tip: Let bij Antwerpen op voor files. U kunt bij een file altijd nog de toltunnel nemen.

Vanuit de badplaatsen en steden in Zeeland is de E34 of de N61 de kortste route.

Met de trein naar Brugge.

Vanuit Amsterdam CS en Rotterdam reist u in ongeveer drie en half uur met de trein naar Brugge. U neemt dan de IC Brussel of de hogesnelheidstrein Thalys naar Antwerpen of Brussel Midi. In Antwerpen of Brussel stapt u over op de trein naar Brugge. De trein komt dan aan op het station in het centrum van Brugge.

U moet vanuit Nederland naar Brugge altijd één of twee keer overstappen. Als u bijvoorbeeld via Antwerpen reist kunt u de trein naar Gent nemen en daar is dan de trein naar Brugge.

Meestal kost een treinkaartje met de IC Brussel naar Gent tussen de 29 en 50 euro enkele reis. U kunt in de ochtend, in de middag en in de avond vertrekken.

Met de trein naar Brugge.

Vind een accommodatie in Brugge.

Overnachten

Met de bus naar Brugge.

Er rijden directe bussen van Flixbus vanuit Amsterdam Sloterdijk via Utrecht of via Den Haag en Rotterdam naar Brugge. Uiteraard zijn er ook ritten waarbij u in Gent in Antwerpen of Gent kunt overstappen op de bus naar Brugge. Een kaartje voor een enkele reis kost meestal tussen de 15 en de 25 euro.

Vanuit Zuid-Nederland zijn er ook ritten via Brussel Noord. U stapt in Brussel-Noord dan over op de bus naar Brugge.

Met de bus naar Brugge.

Het treinstation van Brugge.

station Brugge

Met de auto in Brugge rijden.

In het centrum van Brugge is het lastig rijden. Een groot deel van de historische binnenstad is voetgangerszone. De wegen in het centrum zijn smal, het is er meestal eenrichtingverkeer en op straat parkeren is lastig. Net buiten de binnenstad mag u op veel plaatsen op straat parkeren met een parkeerkaart maar meestal niet langer dan vier uur.

In het centrum van Brugge is de maximum snelheid 30 km per uur.

Let erop dat als u een hotel in het centrum neemt u er wel kunt parkeren.

Parkeren bij uw hotel in Brugge.

Parkeren hotel brugge

Parkeren bij uw hotel kan in
het centrum van Brussel lastig zijn.

Parkeren in Brugge.

Op straat parkeren in Brugge is lastig. Vaak is het moeilijk om nog een vrije plek te vinden of als er een vrije plek is dan is die voor bewoners.

Rondom het autoluwe historische centrum zijn parkeergarages.

Naast het treinstation van Brugge is een parkeergarage waar u goedkoop kunt parkeren. U kunt dan met de bus of lopend naar het centrum gaan. Ook een dagkaart voor parkeergarage 't Zand onder het concertgebouw en het plein 't Zand is niet duur en dichtbij het centrum.

Andere gemakkelijk bereikbare parkeergarages dichtbij het centrum zijn Parking Pandreitje aan de Gevangenisstraat en Parking Langestraat in Predikherenrei.